Sosyal Medyada Biz}

Termal Ölçüm

Termal Ölçüm

Termal Ölçüm ve Raporlama

İçerisinden akım geçen tüm iletkenler ve haraketli tüm aksamlar ısınırlar. Isınan bu elemanlar kızılötesi enerji yayarlar. Görünmez olan bu enerjiyi algılayıp görüntüye dönüştüren termal kameralar kullanmak birçok arızanın önceden fark edilip müdahale edilmesine olanak sağlar.

Termal kamera ölçümleri yapılırken sistemin çalışması durdurulmaz. Uzaktan ölçüm yapılır ve sorunlu olan elemanlar önceden belirlenip potansiyel riskler azaltılmakta ve emniyetin arttırılması sağlanmaktadır.

Termal kamera ile denetleme yeni veya revize edilmiş sistemlerin kabul testlerinin daha güvenli yapılmasını da sağlamaktadır. Sistemin yeni olması sorunsuzdur anlamına gelmemektedir. Sistemin sorunsuz kabulü için yapılacak ölçümler önceden zayıf bağlantı yerlerin, izolasyon kaçakların, aşınmış noktaların, çatlakların, yağlama sorunların veya daha sonra problem çıkarabilecek yerlerin tespitini sağlamaktadır. Termal kamera ölçümü ile tesisteki enerji kayıplarının fazla olduğu noktalar da tespit edilerek onarılmakta ve enerji tasarrufu sağlanarak maliyetler azaltılmaktadır.

Termal kamera ölçümünün yapıldığı başlıca noktalar;
Elektrik Panoları
Şalter, kontaktör, kesici ve sigortalar
Enerji kabloları
Mekanik( Hareketli) Sistemlerde

Transformatör, Motor ve Pompalarda
HVAC Sistemlerinde
Motor yatakların

 

17 Ocak 2015
Termal Ölçüm için yorumlar kapalı
6.358 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN